Divergent [Uyumsuz] Serisi

Aksiyon Filmleri, Bilim-Kurgu Filmleri, Gizem Filmleri, Macera Filmleri
Amerikan Yazar Veronica Roth'un farklı romanlarına dayanan bir distopian bilim kurgu aksiyon filmi. İnsanların insan erdemlerine dayanan farklı hiziplere ayrıldığı bir distopi ve kıyamet sonrası bir Chicago'da bulunmak. Beatrice Önceki (Tris), farklı olduğu konusunda uyarılır ve bu nedenle hiçbir zaman hiziplerden birine uymaz. Tobias Eaton (dört) ile birlikte yakında bir uğursuz bir grafiğin görünüşte mükemmel bir toplumda bir demleme olduğunu öğrenir.
Film Sayısı: 3 Takip Sayısı: 3
Takip Et

Seriye Ait Film Sayısı: 3

 • Uyumsuz

  2014 iMDB : 6.9

  Fütürist bir distopya hikayesi olan bu filmde toplum her biri farklı bir erdemi temsil eden beş bölgeye bölünmüştür. On altı yaşına gelenlere kendi bölgelerinde kalıp kalmayacakları sorulmaktadır. Çünkü hayatları boyunca verdikleri karar sonucu seçtikleri bölgede yaşamak zorundadırlar. Beatrice Prior herkesi şaşırtan bir seçim yapar. Bunun üzerine Tris ve bölgenin diğer üyeleri yaptıkları seçimden sonra hayatta kalmak için oldukça rekabetçi bir başlangıç sürecine girerler. Ağır fiziksel ve psikolojik testlerden geçmek zorunda kalırlar. Bu testler sonucunda değişeceklerdir. Ancak Tris bir sır saklamaktadır. Sırrı herhangi biri öğrenirse kesinlikle bu sonu olacaktır. Görünüşte mükemmel olan toplumunu tehdit eden bir çatışmanın hızla büyüdüğünü gördükçe, sırrının sevdiği insanların hayatını kurtarabileceğini fark eder...

 • Uyumsuz Serisi: Kuralsız

  2015 iMDB : 6.4

  Tris Prior (Shailene Woodley) sevdiği insanları ve kendini kurtarmak için amansız bir savaş vermektedir. Bir yandan da fedakarlık, kimlik, bağlılık, kurallar ve aşkla ilgili evrensel sorunlarla boğuşmaktadır. Üstelik savaş başlamak üzeredir ve herkes bir tarafı seçmek zorundadır, tarafsızlık söz konusu değildir. Telafisi mümkün olmayan hatalar söz konusudur ve Tris'in tek şansı 'Uyumsuz'luğunu kabul edip öyle mücadeleye devam etmesidir. Veronica Roth'un çok satan kitap serisinin Uyumsuz'dan (Divergent) sonraki ikinci kitabı Kuralsız'ın (Insurgent) film uyarlaması, 20 Mart 2015'te Türkiye'deki izleyicilerle buluştu.

 • Uyumsuz Serisi: Yandaş

  2016 iMDB : 6.1

  Tris ve Dört’ün, Şikago’yu çevreleyen duvarların dışına kaçması gerekmektedir. Hayatlarında ilk defa bildikleri tek şehri ve akrabalarını bırakmak zorundadırlar. Dışarı çıktıklarında yeni öğrendikleri gerçekler karşısında eski bildiklerinin hiçbirinin geçerliliği kalmaz. Tris ve Dört’ün, Şikago duvarlarının arkasında devam etmekte olan ve bütün insanlığı tehdit eden savaşta kimden yana olacaklarına hızlı bir şekilde karar vermesi gerekmektedir. Tris hayatta kalabilmek için cesaret, sadakat, fedakarlık ve aşk arasında imkansız bir seçim yapmaya mecbur bırakılır.

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1